Disraptors: Cena diváků za nejlepší evropský startup

„Decision 21 nám umožnila postavit opravdu spolehlivé a zabezpečené hlasování diváků. Díky ní můžeme ocenit i startup, který nejvíce zabodoval u návštěvníků, nikoliv jen u odborné poroty. Je to neuvěřitelně flexibilní platforma, bez které si už pořádání startupového šampionátu neumíme představit.”

Václav Pavlečka, Co-founder Disraptors

Disraptors: Cena diváků za nejlepší evropský startup

v číslech

500.000 USD

možná investice pro vítěze EU Startup Championship

9

startupů soutěžících o přízeň diváků

150+

panelistů, speakerů a mentorů

POUŽITÁ ŘEŠENÍ:
Web disraptors.com

Disraptors Summit (bývalý SWCSummit) je hlavní událostí na poli technologií a startupů. Odehrává se v tepajícím srdci Evropy, v Praze. Kromě utkání regionálních startupových šampionů hostí akce titány ze světa byznysu. Během summitu probíhá ve spolupráci s Startup World Cup finálová bitva o titul šampiona European Startup Championship. Vítězný startup pokračuje do celosvětového finále v Silicon Valley, získá pozornost médií a může získat investici až 500 000 $.

Vedle výběru Evropského šampiona odbornou porotou se v EU Startup Championship bojuje také o sympatie návštěvníků. Veřejné hlasování o Ceně diváků zajistila online platforma Decision 21.

Hlasování probíhalo na doméně vote.disraptors.com, kde jsou k dispozici výsledky. Rozhraní hlasování jsme graficky sladili s vizuálním stylem brandu Disraptors.

Úvodní stránka před hlasováním

Technické parametry hlasování zahrnovaly:

  • webovou aplikaci optimalizovanou pro všechna zařízení
  • bez nutnosti cokoliv stahovat pro hlasující
  • možnost rozdat až 3 hlasy
  • náhodné pořadí startupů
  • počítání hlasujících a hlasů v reálném čase
Ukázka hlasování a výsledků na rozdílných zařízeních

Pořadatelé soutěží musí dbát na to, aby bylo hlasování pro účastníky bezpečné a věrohodné. Platforma Decision 21 zajistila naprostou transparentnost počítáním hlasujících i výsledků v reálném čase. Každý hlasující si mohl své hlasy ihned zkontrolovat a změny zobrazovala i výsledková stránka. Při vstupu do hlasování bylo pořadí startupů vždy náhodné, což zabránilo možnému znevýhodnění soutěžících na základě pořadí.

Chcete zapojit občany a budovat lepší města a obce pro život?

kontaktujte nás

Přečtěte si další příběhy