ARA ART: hlasování v rámci Oslav Mezinárodního dne Romů

„8. duben je jeden z mála romských dnů, kdy máme možnost nabourávat předsudky a stereotypy.”

David Tišer, ředitel spolku ARA ART

ARA ART: hlasování v rámci Oslav Mezinárodního dne Romů

v číslech

178

hlasujících

58

hlasovacích dní

sms verifikace, tablety

POUŽITÁ ŘEŠENÍ:

Oslavy Mezinárodního dne Romů připadají na 8. dubna, kdy Romové po celém světě oslavují bohatství své kultury. Je to ale také příležitost k reflexi témat a situací, kterým Romové každodenně čelí v majoritních společnostech i uvnitř svých komunit.

V České republice oslavy pořádá od roku 2015 spolek ARA ART. Jeho cílem je propojovat lidi, umění, akci i přesvědčení v souvislou činnost – ARTIVISMUS. Zabývá se uměleckou tvorbou a pořádáním kulturních akcí se sociálním rozměrem a přesahem. Kromě všeobecných kulturních a společenských aktivit je speciálním tématem ARA ART romská LGBT+ menšina a problematika tzv. vícečetné diskriminace.

V rámci bohatého kulturního programu Oslav Mezinárodního dne Romů 2019 jsme ve spolupráci s ARA ART zrealizovali anonymní online hlasování, které zjišťovalo názor veřejnosti např. na prezentaci Romů ve veřejnoprávních médiích, jejich zastoupení ve filmových rolích (nejen negativních), rolích komentátorů a moderátorů v České televizi či zda by se měl Mezinárodní den Romů stát státním svátkem.

Hlasování probíhalo od 4. dubna do 31. května 2019 online pomocí SMS verifikace. Účastníci oslav MDR v Praze mohli hlasovat přímo na některém z našich tabletů.

ARA ART jsme předali analýzu odpovědí z hlasování, se kterou spolek dále pracoval s cílem zlepšit zapojení Romů v ČR.

Vrcholem Oslav MDR byl galavečer, který byl vysílán živě.

Chcete zapojit občany a budovat lepší města a obce pro život?

kontaktujte nás

Přečtěte si další příběhy