Humpolec: Participace na místních školách

„Práce s elektronickou podobou Pébéčka je pohodlnější. Dá se v ní opravovat, doplňovat, je čitelná pro všechny. Řešíme to tak, že máme vzorovou prezentaci, do které menší děti mohou pouze doplňovat.“

Mgr. Iva Svobodová, koordinátorka na ZŠ Hálkova

Humpolec: Participace na místních školách

v číslech

3

zapojené školy

300 000 Kč

finanční prostředky vyčleněné radnicí

700

hlasujících

Humpolec zapojuje základní školy i gymnázium

Zájem o participativní rozpočet (Pébéčko) vyjádřilo Gymnázium dr. A. Hrdličky, ZŠ Hálkova a ZŠ Hradská. Každou školu radnice podpořila finanční částkou 100 000 Kč. Pébéčko však není pro zapojené instituce novinkou, po úspěšném prvním ročníku podporuje město Humpolec participativní projekty každoročně. Výbornou odezvu získává participace od žáků, učitelů i rodičů.

Propagační stánek projektu „Happy“ zahrada na ZŠ Hálkova

Ve školním roce 2022/23 bodoval hlavně sport

Na ZŠ Hálkova mohli žáci vybírat z celkem 16 navržených projektů. Tím vítězným se stala Lezecká stěna a workoutové hřiště. Vzhledem k vysokému počtu možností měli hlasující k dispozici až 4 plusové hlasy. Vítězný projekt podpořilo 60 % hlasujících.

Na Gymnáziu dr. A. Hrdličky zvítězilo Vylepšení vybavení tělocvičny, a to v kunkurenci dalších 5 projektů. Každý hlasující měl k dispozici až 2 plusové hlasy. Vylepšení vybavení tělocvičny si přála polovina zapojených žáků.


Příspěvek v Radničních listech města Humpolec (leden, 2023)

Chcete zapojit občany a budovat lepší města a obce pro život?

kontaktujte nás

Přečtěte si další příběhy