ZPĚT NA AKTUALITY

Praha 5: Zlepšuj pětku popáté

1.3.2021

Odstartoval již 5. ročník participativního rozpočtu na Praze 5. Tentokrát s novým názvem Zlepšuj pětku. Radnice na projekty obyvatel vyčlenila celkem 10 milionů korun. Zapojit se mohou občané s trvalým pobytem i ti, kteří se na území městské části pravidelně zdržují. Návrhy je možné podávat od února do dubna 2021.

Obyvatelé Prahy 5 mohou v tomto ročníku navrhovat dvě kategorie projektů podle finanční náročnosti - tzv. “malé” návrhy do 400 tisíc a “velké” návrhy do 2 milionů korun. Jedním ze základních požadavků na projekty je dodržení tematického rámce. Návrhy tak musejí být zaměřeny na veřejný prostor, sportoviště, volnočasové prvky (například dětská hřiště) či zeleň. Radnice Prahy 5 následně posoudí proveditelnost navržených projektů. Hlasování o návrzích bude probíhat od září do října letošního roku. Všechny podrobnosti o projektu, pravidla a přihlašovací formulář naleznete na webové stránce Zlepšuj pětku.

V minulých ročnících se díky participačnímu rozpočtu realizovaly desítky vašich projektů, které pomohly zlepšit život v městské části. Zvítězily návrhy jako obnova parčíku před usedlostí Cibulka, revitalizace hřiště v Jinonicích či zlepšení bezpečnostních prvků na nejnebezpečnějším přechodu na pražském Smíchově. Pokud Vás zajímá, jaké další projekty zlepšily Prahu 5 v minulosti, podívejte se na předchozí ročníky participativního rozpočtu.