ZPĚT NA AKTUALITY

Žáci ze Žerotínky si chtějí hrát! V demokratické volbě vybrali nové školní vybavení

30.11.2021

Během října zrealizovala ZŠ a MŠ Chelčického, budova Žerotínova, participativní rozpočtování (Pébéčko). Děti měly na realizaci jejich vítězného nápadu až 15 tisíc Kč. Prostředky škole poskytla Praha 3.

Z celkového počtu 23 návrhů prošlo oponenturou vedení školy 6 nápadů. Co bylo navrhováno nejčastěji? Jasně převažovaly hry jako způsob trávení volného času během přestávek a ve školní družině. Mezi finalisty se probojovaly minigolf, ping-pong, stolní fotbal, deskové hry, kolotoč a posezení na školním dvoře. Navrhující se ve svých pracovních listech vždy snažili být empatičtí a myslet i na ostatní. Například kolotoč byl zamýšlen zejména pro mladší žáky a děti z mateřské školky. Ti se kvůli nižšímu věku Pébéčka zatím neúčastní. Pracovní tým deskovek obešel všechny ročníky, aby se zjistilo, jaké hry by si přály různé třídní kolektivy. Výsledkem jsou tématicky různorodé hry: Turnaj tří kouzelníků, Kamionem po Evropě, Elsa a Anna, Aktivity pro děti a Monopoly. Na své si tak přijde každý! A co se posezení týče, je to prý výborný způsob, jak si najít kamarády.

Na začátku listopadu proběhlo oficiální vyhlášení vítězného návrhu. Tím se stal ping-pong se širokou podporou téměř poloviny hlasujících (46 %). Vedení školy se zavázalo vítězný návrh zrealizovat ihned, jak to bude možné. Přestávky na Žerotínce už budou brzy zase o něco lepší!

Více se o projektu a jednotlivých návrzích dozvíte zde.

navrh

napad