ZPĚT NA AKTUALITY

Tvoříme Dvanáctku: Praha 12 postaví veřejný gril, naučnou stezku, vodní atrakce v parku a workoutové hřiště

22.12.2020

Praha 12 navzdory pandemii koronaviru úspěšně realizovala participativní rozpočet, hlasování o milionu korun se zúčastnilo 565 obyvatel. Místní se mohou těšit na veřejný gril v Modřanech, naučnou stezku pro pěší, pítko a vodní atrakce v novém parku v Komořanech či workoutové hřiště.

1. ročník participativního rozpočtu Tvoříme Dvanáctku, o kterém jsme dříve psali, zná své vítěze. Občané na jaře 2020 zasílali návrhy, u kterých město zkontrolovalo dodržení pravidel a poslalo je do veřejného hlasování. V tom místní vybrali 4 projekty, které městská část celkem za 1 milion korun realizuje. Největší podporu získal projekt Veřejný gril v Modřanech (168 hlasů), dále projekt Modřanská cesta historií - cesta pro pěší po místech, kde se psala historie Modřan a okolních obcí (145 hlasů), pítko a vodní atrakce v novém parku v Komořanech (133 hlasů) a workoutové hřiště pro Modřany (132 hlasů). Praha 12 se zavázala vítězné projekty realizovat do června 2022.

Hlasovat mohla v rámci Tvoříme Dvanáctku každá osoba starší 14 let, která v MČ Praha 12 bydlí anebo pracuje. Pro hlasující bez přístupu k internetu zajistila městská část možnost hlasovat na veřejně přístupném místě (např. v Husově knihovně v Modřanech), přičemž hlasující mohl na tomto kontaktním místě využít asistenci.

Ještě před začátkem hlasování uspořádala 12. 9. 2020 městská část na Sofijském náměstí akci Den Prahy 12, kde navrhovatelé své projekty představovali. Na prezentace jednotlivých návrhů se můžete podívat ve videu. Gratulujeme vítězným projektům a těšíme se na další zdárné ročníky participativního rozpočtu!

Pravidla, harmonogram, seznam všech návrhů i výsledky participativního rozpočtu Tvoříme Dvanáctku najdete zde.