ZPĚT NA AKTUALITY

Jak si získat srdce, mysl a hlasy občanů? Jsme na The Innovation in Politics Convention ve Varšavě

11.5.2023

Náš tým se účastní letošní konference The Innovation in Politics Convention, kterou pořádá The Innovation in Politics Institute 10. a 11. května 2023 ve Varšavě. Spolu s experty z celého světa jsme sdíleli know-how v oblasti participace u kulatého stolu i v panelové diskuzi.

Sjednotit tisíce nebo dokonce miliony občanů online, aby se mohli společně podílet na řešení komunitních problémů a rozvíjet politiky - to je v zastupitelské demokracii novinka a velká výzva. Co (nejen) v online participaci funguje nejlépe, kde je online účast na rozhodování nejužitečnější, jak do ní vtáhnout více občanů a s pomocí jakých technologií?

Včera jsme zasedli u kulatého stolu Civic & Dem Tech Industry, kde jsme se zástupci z Keni, USA a Itálie sdíleli své poznatky a know-how v oblasti participace.

Van Doan z Participace 21 jako hostka panelu

Naše kolegyně Van také byla hostem panelové diskuze "Winning Hearts, Minds and Votes - With Online Participation". Spolu s řečníky z Portugalska a USA debatovala o využití a významu technologií při zapojování občanů. Konference byla také příležitostí k výměně zkušeností z participace mládeže, což je pro mnoho evropských měst zatím neprobádanou oblastí. Participace 21 tak patří díky své rozsáhlé práci na Školním Pébéčku mezi evropské lídry.

Sdílení zkušeností s participací lidí do 25 let s dalšími evropskými městy

Více se o programu konference dozvíte zde.

Událost se konala v Paláci kultury a vědy ve Varšavě