ZPĚT NA AKTUALITY

Úspěšné Pébéčko zopakovali i letos. Hlasování na ZŠ Provaznická bylo do poslední chvíle dramatické

7.12.2021

Školní Pébéčko na ostravské ZŠ Provaznická už dobře znají. První ročník přinesl tři vítězné projekty a nadšené přijetí. Proto i letos poskytla Ostrava -Jih 30 tisíc Kč na žákovskou participaci. V čem se druhý ročník liší?

Oproti minulému ročníku, který škola zorganizovala pro 4. až 9. třídy, se letos mohli zúčastnit i třeťáci. Jejich začlenění do Pébéčka proběhlo bezproblémově a dokazuje tak, že do participace lze úspěšně vtáhnout i mladé hlavičky. Zástupci tříd přišli celkově se 17 nápady, z nichž školní parlament a vedení školy odsouhlasilo 8 vypracovaných návrhů na základě proveditelnosti. Jedná se o nářadí do skleníku, zrcadla nebo květiny do tříd, nové knihy do školní knihovny, zútulnění chodby nábytkem, vybavení do tělocvičny, stolní fotbal a vzdušný hokej. V rámci propagace projektů děti vyrobily plakáty, které visely na chodbách a využil se i školní rozhlas.

ZŠ Provaznická Nástěnka návrhů

Absolutním vítězem se stalo vybavení do tělocvičny, konkrétně na volejbal, fotbal a florbal. Tento společný návrh 7. A a 8. A získal značnou podporu 59 % hlasujících. Navazuje tak na loňské realizované projekty – badmintonové sady, florbalové vybavení a airtrack (nafukovací žíněnka). Do rozpočtu se vešel i návrh od 5. A. umístěný na druhém místě, který bude taktéž realizován. Na chodbách přibudou stolečky, koberce, deskové hry, skříňky a květiny. Nechybělo však málo a všechno mohlo být úplně jinak! Druhé a třetí místo od sebe dělily pouhé dva hlasy. Při celkové účasti 231 hlasujících se jedná o rozdíl menší než jedno procento. Uvidíme, zda nářadí do skleníku dostane příští školní rok druhou šanci.

Školní Pébéčko si pochvaluje i jeho koordinátorka Mgr. Iva Bazalová: „Celý projekt byl velmi úspěšný. Děti si vyzkoušely různé dovednosti - týmovou spolupráci, diskusi, projektovou práci, prezentační schopnosti, kreativitu. Současně si ověřily, že jejich aktivita může nést reálné výsledky prospěšné všem.“

ZŠ Provaznická Vyhlášení vítězů