ZPĚT NA AKTUALITY

Propojené město: Mezinárodní konference o využití participace

4.9.2017

V úterý 27. března 2018 pořádáme klíčovou konferenci volebního roku 2018 – Propojené město. Bude se zabývat participací – zapojením občanů do rozvoje měst a obcí. Hovořit zde budou přední světoví odborníci, představitelé samospráv, firem a odborných organizací. Konference se koná v budově CAMP u Karlova náměstí v Praze. Začínáme v 9:00.

Na participaci se zaměříme zejména z praktického hlediska. Hovořit se tedy bude o zkušenostech, a metodách, jak participaci efektivně zavést do veřejného života a o jejím využití při rozvoji obcí a komunit. Také představíme způsoby, jak řešit plánování udržitelných a chytrých měst. Věnovat se budeme i technologiím – představíme způsoby, jak je využít k zapojení občanů do veřejného života. Nebudou chybět konkrétní rady a tipy z českého i zahraničního prostředí, které si poté budete moci vyzkoušet na workshopech s experty z D21.

V prvním přednáškovém bloku vystoupí zahraniční odborníci v oblasti participace. Moritz Ritter z německého think tanku Liquid Democracy bude mluvit o e-participaci v Berlíně a dalších městech.  Dále dostane slovo Amelia Loye z organizace Engage2, která je hlavním dodavatelem participativních řešení pro vlády Austrálie a Nového Zélandu. Návštěvníky v Praze seznámí s výhodami současných technologií při participaci.

Vystoupí také další experti z Kanady, Indie i České republiky. Mezi ně patří mimo jiné i členové týmu D21. Po celou dobu konference bude zajištěn simultánní překlad profesionálními tlumočníky.

Po obědě přichází řada i na zapojení účastníků. Pro ně jsme připravili například interaktivní hru Pébéčkov – Občane, nezlob se. Ta ukáže zájemcům ve zkratce celý participativní proces v jeho jednotlivých fázích a přiblíží ho z pozice klíčových aktérů participace. Dále se můžete těšit na workshop, ve kterém vám na základě našich zkušeností poradíme, jak zefektivnit komunikaci a PR města.

V průběhu celé konference mohou účastníci pokládat otázky pomocí interaktivní aplikace sli.do. Přednášející a pořadatelé je budou průběžně zodpovídat. Jejich odpovědi a komentáře se budou moci díky aplikaci přečíst všichni účastníci konference.

Podrobné informace o konferenci a možnost registrace naleznete na www.propojenemesto.cz.

Jakékoli dotazy vám zodpoví koordinátorka konference Lada Faldynová na e-mailu registrace@d21.me, případně na tel. č. 737 824 001.