ZPĚT NA AKTUALITY

Tvoříme Dvanáctku: Praha 12 ani v nelehkých časech nezahálí, startuje participativní rozpočet

26.3.2020

Praha 12 navzdory současné nelehké situaci odstartovala předkládání návrhů v prvním ročníku participativního rozpočtu Tvoříme Dvanáctku. Celý projekt proběhne online na platformě Decision 21. Na návrhy veřejnosti vyčlenila městská část 1 milion korun. Máte nápad na zlepšení Prahy 12 a jste jejím občanem? Návrhy můžete předkládat do 15. května 2020.

Participativní rozpočet je forma účasti obyvatel na rozhodování o využití vyčleněné částky z rozpočtu MČ Praha 12 na základě stanovených pravidel. Vše lze zvládnout elektronicky z domova, stačí připojení k internetu a webový prohlížeč. Návrh do participativního rozpočtu může vyplněním online formuláře podat každá osoba starší 14 let, která bydlí nebo pracuje na území Městské části Praha 12. Navrhovatel může podat pouze 1 návrh, pro který musí získat podporu dalších pěti osob (podporovatelů) starších 14 let. Finanční náklady na navrhovaný projekt nesmí přesáhnout 250 tis. Kč.

Podávat návrhy lze pouze skrze online formulář ZDE. Na této stránce najdete návod pro sepsání návrhu, harmonogram i pravidla participativního rozpočtu.