ZPĚT NA AKTUALITY

Základní školu Hálkova v Humpolci vylepší díky Pébéčku tři žákovské projekty

14.2.2022

ZŠ Hálkova se Pébéčka účastní již podruhé, od města Humpolec na něj získala 90 tisíc korun. Žáci tak měli opět možnost navrhovat projekty, které by dle jejich názoru zlepšily atmosféru a prostředí školy. Díky finančním prostředkům zrealizuje škola hned tři žákovské návrhy, které se umístily "na bedně".

Poprvé si Školní Pébéčko vyzkoušeli žáci na ZŠ Hálkova v roce 2020, kdy vlivem koronaviru realizovali celý proces online. Druhý ročník ostartoval v říjnu roku 2021. Navrhovat projekty bylo s naší platformou možné jak online, tak v papírové podobě. Většina žákovských pracovních skupin preferovala online přihlášku, která zjednodušila administrativní proces koordinátorům projektu (učitelům). Všechny návrhy, které splňovaly pravidla Školního Pébéčka, postoupily do fáze hlasování. Žáci vytvořili desítku nápadů, jak školu vylepšit. Bylo tedy z čeho vybírat! Aby pro své projekty získali podporu napříč školou, rozdělili se do týmů. V rámci těch připravili prezentace svých projektů s přesvědčivými argumenty, finančním plánem i propagačními materiály.

Pro vstup do online hlasování obdrželi žáci unikátní PIN kód. Tento systém zajistil, že anonymně hlasuje pouze oprávněná osoba, a to pouze jednou.

Jak hlasování žáků dopadlo a jaké návrhy škola zrealizuje?

1. Pohodová zóna na chodbách se stala absolutním vítězem se 140 hlasy a podporou 41 % hlasujících žáků. Těšit se můžou na sedací vaky a knihovny pro zkrácení dlouhé chvíle o přestávkách.

2. Samolepky na všechny dveře skončily druhé s nepatrným odstupem, návrh obdržel 136 hlasů (40 % hlasujících žáků). Samolepky na označení kmenových a specializovaných tříd zjednoduší orientaci ve škole pro pravidelné i nepravidelné návštěvníky.

3. Odpočinková zahrada uzavírá seznam vítězů se 127 hlasy (37% hlasujících žáků). Největším výdajem je nová kamenná cesta, budou se na ni nacházet okrasné keře i stromky, lavičky, lehátka a krmítko.

Gratulujeme a těšíme se na další ročník!

Participace fotka 1