ZPĚT NA AKTUALITY

OZNÁMENÍ: Aktivity Participace 21 přecházejí pod společnost Decision 21

21.7.2021

Máme pro vás velké oznámení. Participativní projekty nabízíme od 1. července 2021 městům, obcím, školám a dalším organizacím nově jako společnost Decision 21. Tento krok navazuje na spuštění nové softwarové platformy na přelomu roku.

Města a obce se čím dál více otevírají občanům, trend participace v České republice i zahraničí neustále roste. Uplynulý covidový rok navíc ukázal, že moderní online nástroje pro občanskou participaci jsou aktuálnější, než kdy dříve. Naším cílem je zvyšující se poptávce vyhovět a co nejefektivněji nabízet radnicím, školám i různým organizacím funkční nástroj pro zapojování občanů do rozhodování. Zájem o online rozhodovací nástroje roste i ze strany firemního sektoru. V zájmu zvýšení naší flexibility a dalších praktických důvodů proto přesouváme participativní aktivity z neziskové organizace Institute H21 do společnosti Decision 21. Její název je shodný se jménem platformy, na které participativní projekty realizujeme.

Za poslední dva roky jsme v Participaci 21 odvedli velký kus práce. Přešli jsme na novou verzi platformy, která nabízí uživatelsky příjemnější prostředí i nové funkce. Vzhled webu můžeme měnit tak, aby odpovídal vizuálnímu stylu zákazníků. Platforma technicky zajistí nejrůznější participativní projekty – např. participativní rozpočtování, průzkumy mezi zákazníky či obchodními partnery a hlasování.

Realizovali jsme desítky participativních rozpočtů v České republice i na Slovensku, kam jsme expandovali se Školním Pébéčkem (školní participativní rozpočtování). Mezi naše klienty patří např. MČ Praha 5, MČ Praha 6 a další MČ, Říčany, Golčův Jeníkov, Zbýšov, Chomutov, Jílové u Prahy či Černošice. Pro kompletní přehled se můžete podívat na naši mapu projektů. Také jsme již popáté pomohli s realizací participativního rozpočtování v New Yorku, byť letos vzhledem ke covidu proběhlo “provizorní” formou pouze v několika městských částech. Skrze platformu Decision 21 se také rozhodlo o vítězi opozičních primárek prezidentských voleb v Bělorusku. Technicky jsme zajistili hlasování v několika soutěžích – např. Czech Social Awards, a v červnu 2021 realizovali průzkum pro ŠKODA AUTO ČR.

Úspěšné a mezinárodní projekty ukazují, že inovativní přístup k participaci, spočívající ve využití moderních technologií a unikátní hlasovací metody D21, posiluje a rozvíjí fungování občanské demokratické společnosti. Vytváří most mezi občany a autoritami. To vnímáme jako zásadní přínos, který pomáhá napravit globální problém rozdělené společnosti.

V našem úsilí nepolevujeme. O všech aktivitách budeme včas informovat, nezapomeňte nás proto sledovat! Tým Participace 21 zůstává stejný, nové e-maily najdete zde na webu v kontaktech. Na sociálních sítích jsme i nadále pod názvem Participace 21.

WEB: www.participace21.cz

E-MAIL: info@decision21.org

FACEBOOK  INSTAGRAM  LINKEDIN  YOUTUBE