ZPĚT NA AKTUALITY

Česko online. V Hradci Králové se sešli lídři v oblasti digitalizace

16.5.2023

Jak se Česko v posledním roce digitalizovalo a jaké jsou vyhlídky do budoucna? Participace 21 na konferenci ISSS 2023 v Hradci Králové - největším eGovernment eventu v Česku.

Odpověď na zmíněnou otázku přinesla mezinárodní konference ISSS 2023 v Hradci Králové zaměřená na digitalizaci veřejné správy, rozvoj e-Governmentu a informatizaci společnosti. Akce jsme se zúčastnili 15.-16. května coby vystavovatelé, návštěvníkům našeho stánku jsme představili možnosti participativních řešení pro obce i školy. K digitalizaci samospráv totiž přispíváme v podobě online platformy pro participaci občanů.

Konferenci slavnostně zahájily významné osobnosti z řad politiků, zástupců státní správy a samosprávy i ředitelů partnerských společností. Účastníky přivítal předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil, 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kovářová, místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš, ministr dopravy Martin Kupka spolu s dalšími významnými hosty.

Program byl nabitý zajímavými tématy a přednáškami - od Digitální identity, zprávy o stavu eGovernmentu v ČR, kybernetické bezpečnosti a využívání dat až po Smart City a Cloud ve veřejné správě.

Na zahájení konference se můžete podívat ve videu.