ZPĚT NA AKTUALITY

Černošická šance: občané Černošic mohou rozhodnout o využití 1 milionu korun

10.11.2020

V rámci prvního ročníku participativního rozpočtu Černošická šance mohou obyvatelé Černošic navrhnout projekty, které by prospěly životu ve městě. Radnice na ně vyčlenila celkem milion korun. Občané své návrhy mohou přihlásit do 18. prosince.

Smyslem participativního rozpočtu je vtáhnout obyvatele do dialogu o utváření místa, kde žijí, ukázat lidem, jaké jsou možnosti města i jak se mohou na jeho tvoření podílet. A na druhé straně naučit radnici, jak občanům naslouchat a jak s nimi efektivně a konstruktivně komunikovat. „Projekt participativního rozpočtu je příležitostí, jak mohou sami černošičtí občané konkrétními návrhy a jejich následným výběrem ovlivnit, co v našem městě vznikne,“ řekl k projektu jeho koordinátor Daniel Zejda.

Do projektu je možné přihlásit návrhy v cenovém rozmezí od 10 tisíc do půl milionu korun. Prozatím občané do 1. ročníku Černošické šance přihlásili 4 zajímavé projekty s různou finanční náročností: Bankomat v Centru Vráž (10 000 Kč), Grilujeme u Berounky (100 000 Kč), Zpevněná cesta mezi ulicemi Slovenská a Školní (500 000 Kč) a Střední ulicí bezpečně (490 000 Kč). Pokud tyto a případné další projekty vedení města posoudí jako proveditelné, bude následovat v případě zmírnění pandemických opatření veřejné setkání s občany a poté hlasování o vítězných projektech. Samotná realizace vítězných projektů by měla začít začátkem dubna příštího roku.

Veškeré informace k projektu a možnost poslat Vaše návrhy najdete na: https://cernosickasance.cz/cernosicka-sance-2020.

POSLAT NÁVRH NA ZLEPŠENÍ ČERNOŠIC