ZPĚT NA AKTUALITY

Cena Víta Brandy 2022 zná své vítěze

31.3.2022

Celkem 54 projektů z Česka a Slovenska se utkalo o Cenu Víta Brandy 2022. Hlavní trofej za nejlepší realizace dopravních staveb a proměn ve veřejném prostoru si odnesl ateliér Jakub Cigler Architekti za revitalizaci Moskevské ulice v Praze. Cenu veřejnosti vybírali hlasující na platformě Decision 21.

Cenu Víta Brandy organizuje Partnerství pro městskou mobilitu a nás moc těší, že jsme hrdým partnerem této soutěže. Participace 21 zajišťovala online hlasování o cenu veřejnosti na platformě Decision 21. Díky jejím pokročilým funkcionalitám jsme pomohli zajistit férovou soutěž s jednoduchou verifikací, možností plusových a minusových hlasů či real-time počítadlem hlasujících. Detailní výsledky hlasování najdete zde.

Autorem hlavní ceny je český výtvarník a hudebník Milan Cais, čestným hostem slavnostního předávání cen ve Skautském institutu na pražské Kampě byl také ministr dopravy Martin Kupka. „Je důležité povzbudit zástupce měst, aby vnímali, že dopravě může pomoci i orientace na pěší a cyklistickou dopravu. Soutěže jako Cena Víta Brandy mohou pomoci ke sdílení zkušeností dobré praxe,“ uvedl. Ministr také pokřtil českou verzi Evropského atlasu mobility. Publikace představuje klíčová fakta a čísla o dopravě a mobilitě v Evropě a jejím cílem je přispět k úsilí o udržitelnou a spravedlivou mobilitu v Evropské unii.

Evropský atlas mobility

Přehled vítězných projektů:

Hlavní Cena Víta Brandy 2022 za dopravní stavbu nebo opatření: Revitalizace Moskevské ulice, Praha

Zvláštní cena za opatření pro chodce: Cesty podél Staré Ponávky nad sídlištěm Komárov, Brno

Zvláštní cena za opatření pro cyklisty: Plošná opatření pro cyklisty, Třebíč

Speciální cena poroty: Cesty strmilovské vody, Strmilov

Cena veřejnosti: Cyklostezka Oslavany–Ivančice, Mikroregion Ivančicko