ZPĚT NA AKTUALITY

Aplikace Decision 21 má za sebou už desítky hlasování, na vývoji se maká sprintem

23.11.2015

Online platforma Decision 21 se používá pro různé typy hlasování, v obcích, na školách či v rámci tzv. participativního rozpočtování. Na to, co je v ní nového, odpovídal produktový manažer Štěpán Veselský.

Štěpáne, kolik hlasování na platformě doposud proběhlo?

Přesné číslo neřeknu, neustále přibývají další. Určitě se to ale dá počítat na desítky.

Jaké bylo nejnáročnější na zajištění a proč?

V tuhle chvíli je rozhodně nejnáročnější hlasování v Říčanech, a to kvůli požadovanému ověřování trvalého bydliště voličů, které výrazně komplikuje jejich registrační proces. Lidé, kteří se o hlasování zajímají, se musí k účasti v projektu Řídím Říčany přihlásit a prokázat se občanským průkazem v některém z registračních míst. Po každém hlasování jsou navíc zpracovávány komplexní analýzy výsledků včetně korelační analýzy na základě doplňujících údajů voličů.

Můžu si Decision 21 stáhnout do mobilu?

V současné chvíli mobilní aplikace Decision 21 není k dispozici. Webová aplikace je však tzv. responzivní, tedy uzpůsobená na naprostou většinu displejů. Je tedy na mobilech i tabletech dobře použitelná. Dedikovanou mobilní aplikaci máme v plánu vytvořit v první polovině roku 2016.  

Co mám udělat, když chci Decision 21 použít třeba u nás v obci?

Ve webové aplikaci Decision 21 je možné vytvářet dva typy voleb – “rychlou” a “detailní”. Rychlou může vytvořit a rozeslat mezi hlasující úplně kdokoliv, dokonce i bez nutnosti registrace. Je v podstatě jedno, jestli je “organizátorem” město, starosta, ředitel školy nebo člověk, který chce zajít s kamarády na pivo, ale nemůže se rozhodnout, jaká hospoda bude pro ten účel nejlepší ;). Pro komplexnější volby – s možností tvorby multimediálního obsahu u jednotlivých možností volby, s nastavením typu ověření voličů, požadovaných osobních údajů atd. se s námi spojte, rádi s tím pomůžeme!

Můžeš popsat, jak vypadá týden vývojářů v Decision 21?

Vývoj probíhá v rámci metodologie Scrum, což je agilní metodika vývoje softwaru. V praxi to znamená, že fungujeme ve dvoutýdenních cyklech – před začátkem každého cyklu naplánujeme, jaký je cíl práce pro další dva týdny – a na tom se celý “sprint” maká. Celá metodika má za cíl co nejintenzivnější spolupráci celého týmu – od návrhu po provedení.

Release log: Co je v aplikaci Decision 21 nového

Obecně

  • Notifikace – vylepšení chování a layoutu
  • Filtrování výsledků ankety na základě pohlaví a věku voličů

Organizátor volby

  • Nově v “Detailu ankety” vidíte, kolik lidí denně hlasuje. Přidali jsme také možnost zaslat připomenutí hlasování e-mailem, sdílet jej či ukončit. Odkaz na hlasování můžete také vložit na jakékoliv webové stránky – v podobě speciálního tlačítka, které otevře hlasování v novém okně prohlížeče. Plus: minimum rušivých prvků a viditelný brand organizátora volby.
  • Hlasování nyní můžete ukončit kdykoliv se rozhodnete. Můžete také přidat osobní zprávu s vysvětlením, které se zobrazí na stránce s výsledky.
  • Nastavení požadovaných polí v sekci Osobní údaje u “detailní volby” je nyní uživatelsky přívětivější
  • Nyní také můžete pozvat spolupracovníky do organizace volby sami a dát jim různé role – vlastník, správce nebo editor.

Technicky

  • Vylepšená kompatibilita Safari a Firefox